Personal

Personal

czwartek, 6 listopada 2014

Chce wyszczuplić nogi ujędrnić i podnieść pupę oraz spalić zbędny tłuszcz :( To dlaczego każesz mi ćwiczyć na ciężarach skoro wiesz, że nie chce mieć wielkich mięśni i wyglądać jak jakaś kulturystka???!!!!

 

 


 To właśnie słyszę od kobiet które mam okazje trenować na siłowni ponieważ tkwią one w przekonaniu , że ćwiczenia z obciążeniami na siłowni spowodują rozbudowanie mięśni nóg a co za tym idzie nogi będą bardziej grube a pupa będzie nieproporcjonalna a same zaczną wyglądać nie jak seksowne idolki które podpatrują w gazetkach plotkarskich a jak mega umięśnione kulturystki które nie różnią się zbytnio od facetów... ;)  

Zacznijmy od tego, że u kobiet poziom testosteronu nie jest tak wysoki jak u mężczyzn i nie zbudują one tak potężnej muskulatury. A jeśli chodzi o sam trening na wolnych ciężarach to wszystko zależy od rodzaju charakterystyki treningowej intensywności i objętości treningowej, częstotliwości treningowej, podaży składników odżywczych, gospodarki hormonalnej oraz bilansu kalorycznego. Czynniki te, warunkują czy stosowane wolnego obciążenia będzie wpływało na przyrost masy mięśniowej i siły nóg czy też na spalanie tłuszczu, zwiększenie ujędrnienia, zgubienie cellulitu i poprawy wytrzymałości mięśni nóg i pośladków.


Jeśli zadbamy o negatywny bilans enerergetyczny, w podaży składników odżywczych zmniejszymy podaż węglowodanów to nie będziemy mieć wystarczającej dużej ilosci insuliny, która pomogłaby jako jeden z najmocniejszych hormonów anabolicznych w naszym ciele, na transport cukru i białek do mięśni i sam proces syntezy protein byłby mało efektywny. Aby wzmagać hipertrofię mięśnia należy obarczyć go obciążeniem, które pozwoli nam na wykonanie w większości przypadków 8-12 powtórzeń w serii , stosować progres obciążenia, podaż białka na poziomie ok. 2g/1kg masy ciała oraz dodatni bilans energetyczny 350kcal więcej do potrzeb dziennych organizmu,aby uzyskać 0,5 kg tkanki mięśniowej w tydzień. Ważna jest wtedy większa podaż węglowodanów.
Będąc na diecie redukcyjnej, czyli takiej, która wprowadza nas na ujemny bilans energetyczny, nie mamy kolejnego bodźca do rozrostu masy mięśniowej. Jeśli w naszym postępowaniu charakterystykę treningu zblizymy tą bliższą treningowi na wytrzymałość siłową z krótkimi przerwami, dużą ilości 15-20 nawet 30 powtórzeń w serii, stosując zasadę serii łączonych podwójnie, potrójnie, superserii, serii z odejmowanym ciężarem, dodamy cardio, a sam trening swoja formą będzie przypominał aktywność fizyczną o stałym ruchu z podniesioną intensywnością bez łapania ciężkiej zadyszki ( sugierującej trening  w strefie intensywności, z przewagą wykorzystania węglowodanów jako paliwa do pracy mięśni z nagromadzeniem kwasu mlekowego, ograniczającego lipolizę tłuszczy), to możemy być pewni, że jesteśmy na dobrej drodze do spalenia zbędnego tłuszczu. Z badań do jakich dotarłem, wynika, że wysiłki wytrzymałościowe z sumą 150min na tydzień z umiarkowaną intensywnością wywołują skromne wyniki spalania tkanki tłuszczowej. Ćwiczenie aerobowe powyżej 150min i więcej wywołują spadki tłuszczu na poziomie 2-3 kg, zaś w przedziale 225-420min do 5-7,5 kg tygodniowo. Sądzę, żę wyniki musiały być robione na osobach o dużęj otyłości i dużym deficycie kalorycznym, aby uzyskać taki wynik. Nie mniej widać zależność między czestotliwością treningu aerobowego, a ilością spalanego tłuszczu. W mojej pracy stosuję redukację kaloryczną 500kcal na dzień, aby uzyskac spodziewany wynik spalenia 0,5kg tkanki tłuszczowej w tydzień.



Ciekawym jest, że u osób , które w ogóle nie ćwiczyły w przeszłości lub sporadycznie, pomiar komponentów ciała na wadze z bioelektryczną impedancją może pokazać wzrost tkanki mięsniowej( nie jest zbadanym skąd taki wynik, przypuszcza się, że stosując obciążenie zewnętrzne u osób, które nie ćwiczyły wcześniej będące na redukcji, nawet typowa charakterystyka treningu wytrzymałościowego może wywoływać gęstnienie włókien mięśniowych, zwiększa ich masę nieznacznie wynikiem adaptacji do stosowanego obciążenia, które ze stanu ,,nic nie robienia'' zawsze będzie podwyższonym, wywołujacym zmiany adaptacyjne poprzez rozrost)

 U osób trenujących wcześniej, regularnie, na redukcji zazwyczaj występuje utrzymanie, a o wiele częściej spadki masy mięśniowej  w stanie lekkiego niedoboru kalorycznego. Redukcja 500kcal dziennie, pozwoli nam na spadek 0,5 kg tłuszczu tygodniowo, odpowiednik 3500kcal. Szczegóły zaradzenia sobie ze stratami tkanki mięśniowej nie są tematem tego artykułu.



Zmniejszając liczbę węglowodanówobniży się nam ilość aldosteronu, który zwiększa retencję wody, wpłynie to zmniejszenie objętości ciała. Musimy też wiedzieć, że nasila to również potrzebę picia większej ilości wody, kiedy zmniejszenie węglowodanów uzupełnimy większa podażą białka.
Gospodarka hormonalna kobieca nie sprzyja syntezie białka i będzie miała wpływ organiczający syntezę mięśni w porównaniu z mężczyznami. Decydującym hormonem płciowym jest testosteron, którego kobiety mają, ale w ilości znacznie mniejszej od mężczyzn.

Namawiam i gwarantuje, że robiąc przysiady na siłowni w różnych formach z ww. czynnikami, obwody nóg się  zmniejszą, tłuszcz zostanie zredukowany, a naszym oczom na nogach wyłonią się lekko zarysowane brzuśćce mięśniowe. Pośladki nabiorą kształtu. Nogi swoim wyglądem przypominać będą nogi kobiety fitness sylwetkowego!!! :)

wtorek, 28 października 2014

10 POWODÓW DLA KTÓRYCH WARTO JEST MIEĆ OSOBISTEGO TRENERA PERSONALNEGO



 Michał Workowskii trener personalny http://facebook.com/pages/Michał-Workowski/255682271304944

Trener personalny gość którego niby nikt nie potrzebuję ale dzięki któremu osiąga wyznaczony cel 10 razy szybciej. Bez odpowiedniego pokierowania możesz błądzić latami i nie wyjść z poziomu osoby początkującej a o efektach zapomnieć. Trener zapewnia Ci idealnie dobrany plan treningowy który analizuję na każdym treningu i określa kiedy i w jaki sposób należy go zmodyfikować a co najważniejsze uczy Cie poprawnej techniki i nie pozwoli żebyś chociaż jedno ćwiczenie wykonywał źle ponieważ jest odpowiedzialny za Twoje zdrowie,wyniki i stan psychiczny ale to tak pokrótce resztę pozytywnych aspektów przedstawię wam w 10 punktach. Znajdziecie pełno artykułów w necie pt. "10 powodów dla których warto ćwiczyć z trenerem" artykuły są do siebie podobne a informacje powielane..dlatego postanowiłem przekonać Was wykorzystując doświadczenie które zdobyłem na przebiegu ostatnich 11 lat i wiedzy jaka przekazali mi najlepsi sportowcy w tej dziedzinie podczas kursów które ukończyłem.


1) TWÓJ MOTYWATOR

Jednym z głównych powodów dla których podejmujecie współpracę z trenerem personalnym jest brak motywacji i wytrwałości w kontynuowaniu programu treningowego . Brak silnej woli bądź chwilowy jej zanik powodują niesystematyczność w treningach . Prowadzi to do braku efektów treningowych i w konsekwencji do zaprzestania ćwiczeń. Trener osobisty układa, kontroluje i zapewnia systematykę w działaniu bez zbędnych wymówek , które często stają się przyczyną zakończenia zamierzonych działań. Konsekwencją motywowania jest wdrożenie osoby trenującej w nowy styl życia , który opiera się na nawykach do rekreacji ruchowej i zdrowym odżywianiu sprzyjającemu zdrowiu i dobremu samopoczuciu.


2) INDYWIDUALNY PROGRAM

Indywidualny program treningowy jest bardzo istotnym powodem dla którego będziecie chcieli skorzystać z pomocy dobrego trenera personalnego. Każdy człowiek ma inne potrzeby i każdy ma inne wymagania.Naszym celem jest pomoc w osiąganiu założonych przez Was celów. Skuteczny program uwzględnia potrzeby i pozwala osiągnąć założony wcześniej cel. Trener personalny dostosuje pod Was odpowiedni program treningowy tak by się nie zniechęcić i jak najszybciej osiągnąć cel.


3) SKUTECZNOŚĆ W TRENINGACH

Korzystając usług zajęć indywidualnych cała uwaga trenera skupia się na Tobie. Treningi zaczynają się od nauki prawidłowego wykonywania poszczególnych ćwiczeń, co powoduję że staną się one bardziej efektywne. Nawet osoba ćwicząca ,z dłuższym stażem treningowym może posiadać złe nawyki , które wówczas należy skorygować. Kiedy ćwiczysz oko w oko z trenerem osobistym, nie masz szans na drobne oszustwo czy uproszczenie sobie ćwiczenia. Każdą sekundę treningu wykorzystujesz w 100 % efektywnie. Cele , które sobie założyłeś wraz z trenerem osiągniesz dużo szybciej , ponieważ będzie on stale kontrolował Twoje postępy.


4) POPRAWA UMIEJĘTNOŚCI TECHNICZNYCH

Jeśli uprawiasz jakąś konkretną dyscyplinę sportową w której chciałbyś rozwinąć swoje umiejętności techniczne, bardzo ważnym jest, byś dobrał sobie odpowiedniego trenera, który posiada daną specjalizację w tym w czym chciałbyś się rozwijać. Będzie on w stanie podnieść twoje umiejętności techniczne w wybranym przez Ciebie kierunku. Taki trener personalny rozwinie nie tylko technikę ale również nauczy nowych elementów z wybranej dziedziny oraz ukierunkuje rozwój tych cech motorycznych które są niezbędne w danym sporcie.


5) JEŚLI JESTEŚ POCZĄTKUJĄCY

Jeżeli jesteś zupełnie początkujący warto zacząć swą przygodę ze sportem w sposób bezpieczny, nie narażając się na kontuzję i demotywację. Trener personalny poprowadzi Cię właściwą drogą , wprowadzi Cię na zdrową drogę życia. Pokaże Ci różne kierunki w których mógłbyś/mogłabyś się rozwijać i podpowie jaka droga będzie dla Ciebie najodpowiedniejsza. Po pewnym czasie będziesz w stanie samemu/samej stwierdzić co Ci się podoba a co nie, co sprawia CI przyjemność a co nie i co byś chciał/chciała robić dalej.


6) BEZPIECZEŃSTWO

To najważniejszy powód dla którego powinieneś rozsądnie wybierać własnego trenera osobistego. Zanim podejmiesz współprace z trenerem personalnym , warto sprawdzić jego kwalifikacje. Jakie ma wykształcenie, jakie ma ukończone kursy i szkolenia , poczytać opinie innych osób trenujących z nim ,by być pewnym że nie zrobi Ci krzywdy podczas zajęć. Osobisty trener pozna Twój organizm i jego możliwości, dzięki czemu będzie wiedział, jak uniknąć niepotrzebnych urazów.


7) WYCHOWANIE DO SPORTU

Nie każdy miał taką możliwość by sport czy rekreacja ruchowa stała się częścią jego życia. Wybrany przez Ciebie trener nakieruje Cię i w pewien sposób uzależni od zdrowego trybu życia. Wywoła w Tobie samozachowawczą potrzebę uprawiania rekreacji ruchowej co będzie sprzyjało lepszemu samopoczuciu i poprawieniu stanu zdrowia.


8) DYSPOZYCYJNOŚĆ I TERMINY ZAJĘĆ

W dzisiejszych czasach kiedy czas jest bezcenny a własny biznes potrzebuje czasu na rozwój, jak ważnym powodem będzie dyspozycyjność czasowa Twojego trenera. Nie zawsze będziesz mógł/mogła iść na trening w konkretne miejsce. Trener personalny może zorganizować Ci trening w domu, bądź w terenie ,który w równomiernym stopniu będzie zadowalający jak trening na sali.. Dostosowanie czasowe będzie zależało od Waszych wspólnych terminów spotkań. Czas treningu będzie modalny co sprawi że z łatwością będziecie mogli się dopasować .


9) RÓŻNORODNOŚĆ TRENINGÓW

By Twój trening stał się interesujący, byś nie popadł/popadła w monotonię treningową zarówno ćwiczeń jak i miejsc, Twój trener zadba o ich różnorodność . Bloki treningowe będą się różnić a opracowanie ich w sposób zindywidualizowany i niepowtarzalny uczyni trening ciekawszym. Będzie wzbogacał Twoją wiedzę z zakresu rodzajów ćwiczeń oraz możliwości jakie dotąd były dla Ciebie prawdopodobnie niewyobrażalne.


10) PSYCHOLOG

Podczas treningów będziemy razem spędzać dużo czasu. Jesteśmy dobrymi słuchaczami a jednocześnie często pomagamy w sprawach związanym z życiem zawodowym bądź prywatnym. Ze względu na przeszłość sportową wielu z nas jest zdyscyplinowana i wytrwale dąży do celu ,co również przekładamy na inne aspekty życia. Nic w tym złego że będziemy słuchać i podpowiadać w miarę naszych doświadczeń i możliwości.